Skip links

Warto być testerem!

21 stycznia na Uniwersytecie Gdańskim odbyło się wydarzenie „Warto być testerem!”. W ramach przedmiotu realizowanego przez studentów 3 roku Informatyki „Wprowadzenie do testowania oprogramowania” specjaliści z Pionu Ubezpieczeń Komercyjnych mieli okazję wystąpić i podzielić się swoim doświadczeniem w temacie testowania oprogramowania.

Na początku Partnerka #Asseco3P opowiedziała o idei programu Polish Programmers Project. Dalsza część spotkania podzielona została na 3 części.

– Blok nr 1 – Wystąpienie Magdaleny Dorochowicz, Kierownika Zespołu Zapewnienia Jakości, dotyczące „miękkich” aspektów pracy testera. Przedstawione zostały cechy charakteryzujące dobrego kandydata na to stanowisko, możliwości rozwoju w firmie Asseco Poland, różnica pomiędzy pojęciem testowania, a zapewnienia jakości.

– Blok nr 2 – Wystąpienie Łukasza Malinowskiego, Specjalisty od testów automatycznych.  Studenci mieli okazję posłuchać o realizacji testów integracyjnych i podejściu do automatyzacji testów w Zespole Zarządzania Jakością.  Nie zabrakło również informacji na temat samej zasadności testowania produktów w różnych fazach projektu. Na koniec Łukasz przedstawił Real Case wykorzystania SoapUI w testach WebServives. Było bardzo, bardzo technicznie!

– Blok nr 3 – Wystąpienie Cezarego Pliszki, Kierownika Zespołu Zarządzania Konfiguracją i Wydaniami w Pionie Ubezpieczen Komercyjnych. Ostatni blok dotyczył głównie podejścia do wersjonowania i wydawania oprogramowania. Czarek zwrócił szczególną uwagę na konieczność systematycznego wersjonowania. Mówił o zasadności „Continious Integration” zarówno w zespołach deweloperskich, jak i w zespołach testerów.

Po takiej dawce wiedzy, wielu studentów po zakończeniu wykładu migiem opuszcza salę. Jednak nie w przypadku studentów Uniwersytetu Gdańskiego- wielu z nich bowiem po prelekcjach zostało z nami jeszcze chwile, aby porozmawiać z prelegentami o aktualnych ofertach stażowych.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że udało nam się zorganizować pierwsze wydarzenie na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Dziękujemy władzom uczelni za zaproszenie.

Revolution Slider Error: Slider with alias wartobyctesterem not found.
Maybe you mean: 'mainSlider-alt'
Return to top of page