Skip links

SPRING FRAMEWORK-LIVE CODING NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ

Adam i Kornel, Partnerzy 3P z Gdańska zorganizowali prelekcję poświęconą jednemu z najpopularniejszych frameworków Javy EE, jakim jest Spring. 24 stycznia Politechnikę Gdańską odwiedzili specjaliści z Asseco: Przemysław Stopa i Marcin Dąbrowski, którzy na co dzień zajmują się zaawansowanymi portalami internetowymi oraz aplikacjami mobilnymi. Programiści podzielili się ze słuchaczami swoim doświadczeniem w zakresie budowania aplikacji, korzystając z przykładu projektu opartego o technologię Spring Boot i wzorzec MVC. Prelekcja została wzbogacona o live-coding z wykorzystaniem narzędzi używanych na co dzień przez prelegentów, podczas pracy w Asseco.
Spragnieni wiedzy Studenci zapełniali salę ETI jeszcze przed planowanym rozpoczęciem eventu, aby w kameralnej atmosferze porozmawiać z ekspertami i zająć dogodne miejsca. Z perspektywy czasu można stwierdzić, że mieli nosa – sala wypełniona była po brzegi. Po części merytorycznej przyszedł czas na pytania, które pojawiały się również na bieżąco. Marcin i Przemek udzielali wyczerpujących odpowiedzi,mimo że za oknem już od dawna panował zmrok . Kto liczy godziny, kiedy jest mowa o Javie? ?
Na koniec Partnerzy wyłonili zwycięzców losowania którzy otrzymali gadżety, a każdy ze słuchaczy otrzymał certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach. Minione wydarzenie można uznać za świetny początek nowego roku i zapowiedź kolejnych atrakcji!

Return to top of page