Skip links

III edycja projektu 3P w Trójmieście

Cześć, nazywamy się Maja i Kornel, od listopada jesteśmy Parterami Asseco 3P na Politechnice Gdańskiej. Działamy dosyć intensywnie wśród studentów, gdyż oboje jesteśmy członkami organizacji studenckiej BEST Gdańsk. Niejednokrotnie mieliśmy okazję organizować różne projekty, w których promowaliśmy firmę Asseco.

Tuż po pierwszym spotkaniu Partnerów 3P w Warszawie mieliśmy pierwsze zadanie – wspierać Anię Chmielewską podczas IT Academy Day na Politechnice Gdańskiej, gdzie zorganizowaliśmy stoisko promocyjne na Wydziale Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki. Pierwsze wrażenie? Super zabawa, można ciekawie porozmawiać z ludźmi mimo gradobicia pytań.

Reprezentowaliśmy również Asseco w trakcie konferencji beIT. Dzień przed konferencją zorganizowaliśmy stoisko promocyjne, gdzie nie mogliśmy nawet zrobić zdjęcia, gdyż każdy z nas prowadził wtedy rozmowę. W godzinach zajęć innych studentów łapaliśmy oddech i przygotowywaliśmy się na kolejny zmasowany atak podczas przerw. Następnego dnia w sobotę warsztat przeprowadziła Monika Perendyk z Asseco Data System – Co ma wspólnego deskorolka, hamburger z zarządzaniem wymaganiami w projekcie IT?, a w niedziele wystąpiła Agnieszka Kugler z tematem Wybrane aspekty analizy biznesowej – ujęcie pragmatyczne. Na końcu Asseco sponsorowało kolację dla uczestników konferencji.

Kolejną inicjatywą była promocja programu stażowego wśród studentów podczas Forum Organizacji i Kół Akademickich na PG. To nie był koniec przekazywania informacji o programie Asseco Starter. Kolejne wydarzenie na jakim się pokazaliśmy to był HIT promocji. Zainteresowaliśmy się Akademią C#, prowadzoną przez studentów Politechniki Gdańskiej – członków koła .NET. Po paru spotkaniach uświadomiłem sobie, że co czwartek po zajęciach (z własnej nieprzymuszonej woli, a to warto podkreślić) w sali siedzi około 400 osób zainteresowanych tą technologią.  Kolejne dwa tygodnie mijają… i mamy to! Dwukrotnie przeprowadziliśmy prezentacje dla 400 osób. Dziesiątki pytań, ogromne ilości ulotek, follow-up na Facebooku, zaryzykowalibyśmy stwierdzenie, że to była najlepsza promocja Asseco Starter w całej III edycji Asseco 3P.

BEST Career Meeting – spotkania z firmami na Politechnice Gdańskiej, tu też mieliśmy okazję się pojawić. 18 kwietnia studenci mieli okazję uczestniczyć w prelekcji prowadzonej przez Bartłomieja Sulicha i Jakuba Pindelskiego. Tematem poniedziałkowego spotkania była Integracja systemów informatycznych. Poziom prezentacji był naprawdę wysoki. Tuż po spotkaniu,  Anna Chmielewska (Starszy Specjalista ds. Personalnych) przeprowadziła konsultacje CV pod kątem programu stażowego. W międzyczasie studenci mieli okazję podyskutować z prelegentami na temat pracy w Asseco. Bartłomiej i Jakub z pewnością zachęcili  studentów do aplikowania na starter.asseco.com.

Ostatnim wydarzeniem w którym braliśmy udział były Trójmiejskie Targi Pracy. Miałem przyjemność wspierać nasz HR podczas stoiska. Zainteresowanie studentów było ogromne!

Cieszymy się z tak wielu wydarzeń, które mieliśmy przyjemność zorganizować wraz z pomocą pracowników firmy Asseco.

 

Revolution Slider Error: Slider with alias trojmiasto not found.
Maybe you mean: 'mainSlider-alt'
Return to top of page