Skip links

Asseco 3P w Szczecinie

Co działo się na północy Polski? Dziś opowie nam o tym Grzegorz z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Angażując się w ciekawe zadania i projekty informatyczne, oczekiwałem nie tylko fajnej zabawy, ale również rozwoju swoich umiejętności technicznych, jak i miękkich. Dlatego zdecydowałem się zaaplikować na stanowisko Partnera Asseco 3P i jestem już z Wami od listopada 2015 roku.

W grudniu odbyła się konferencja informatyczna zorganizowana przez Szczecińską Grupę .NET. Było to święto wszystkich pasjonatów związanych z nowymi technologiami i branżą IT. Głównym partnerem tego wydarzenia zostało Asseco Poland, uzyskując status „Diamond Partner”. Ogromne zainteresowanie wzbudziła prelekcja “AngularJS – Czysty kod” przygotowana przez Dariusza Kalbarczyka. Również stoisko firmy było odwiedzane przez wielu, mających mnóstwo pytań studentów. Najczęściej były one związane z programami stażowymi oraz działalnością Asseco. Ponadto uczestnicy konferencji mogli wygrać sprzęt elektroniczny oraz liczne gadżety w konkursie Task Activator.

W marcu zorganizowałem stoisko firmy Asseco, gdzie przekazywałem informacje związane z nadchodzącym programem stażowym. Opowiadałem również o firmie, jej działalności oraz .programie 3P. Jako Partner akcji mogłem podzielić się swoją opinią na temat tej akcji. Wiele osób zaciekawionych pytało o praktyki studenckie w Szczecinie oraz w innych polskich oddziałach. Równolegle odbywał się konkurs Task Activator, w którym najbardziej zaangażowane osoby otrzymały firmowe gadżety, a dla najlepszych przewidziany został sprzęt elektroniczny. Zauważyłem, że Asseco jest postrzeganie jako poważna instytucja, która stawia na młodych ludzi i wspiera ich działanie. Przez okres intensywnej promocji wiele osób po ITAD wspominało, że uzupełniło swoją wiedzę o Asseco, a dzisiaj przychodzą do mnie po szczegółowe informacje.

Dodatkowo przeprowadziłem warsztaty dotyczące Front-endu, przy współpracy z Grupą .Net. Spotkanie, podczas któregow szczegółowy sposób mogłem opowiedzieć o ofercie przygotowanej dla studentów – Asseco Starter, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Podobne prezentacje zostały przeprowadzone jeszcze na dwóch spotkaniach dla osób, które uczestniczą w warsztatach Grupy .Net (Unity oraz UWP).

Same warsztaty to jednak nie wszystko. Rozmowa z ludźmi o podobnych zainteresowaniach jest dla mnie zawsze wyjątkowa oraz niesie za sobą wiele emocji. Takich spotkań było wiele. Zaczepiany na uczelni mogłem porozmawiać z osobami, które chciały dowiedzieć się czegoś o jednej z najlepszych firm informatycznych w kraju. Wierzę, że takich spotkań będzie jeszcze więcej i będę mógł opowiedzieć o Asseco z wypiekami na twarzy.

Revolution Slider Error: Slider with alias szczecin not found.
Maybe you mean: 'mainSlider-alt'
Return to top of page