Skip links

3P ZACZYNA DZIAŁANIA W OPOLU

Końcówka Stycznia była szczególnie intensywna dla Opola. Bartosz Dziurzyński, który od niedawna działa w 3P przeprowadził w ubiegłym tygodniu aż dwa wydarzenia, które zaowocowały nawiązaniem współpracy z Grupą .NET Politechniki Opolskiej oraz Akademią C#.

23 stycznia Bartek odwiedził Grupę .NET, czyli organizacje studencką zrzeszającą pasjonatów tej technologii. W trakcie spotkania Bartek mówił o działalności Asseco w różnych sektorach oraz o pozycji firmy na świecie. Poruszane przez niego zagadnienia związane z bezzałogowymi systemami powietrznymi oraz współpraca Asseco z Europejską Agencją Kosmiczną okazały się wyjątkowo atrakcyjne dla słuchaczy. Nie zabrakło również informacji o programie stażowym którego kolejna edycja rusza już na wiosnę*.

Bartek odpowiadał również na pojawiające się pytania dotyczące możliwości rozpoczęcia kariery przez młodych programistów. Członkowie koła chcieli dowiedzieć się jak połączyć ich pasję, jaką jest technologia .NET z rozwojem w Asseco. Bartek był również gościem Akademii C# która kieruje swoją działalność do licealistów zafascynowanych branżą IT. Podczas spotkania opowiedział o trendach w informatyce oraz o tym, jak ważne jest sprecyzowanie swojej ścieżki kariery jeszcze przed wyborem kierunku studiów. Z relacji naszego Partnera wynika, że Opole już teraz może szykować się na wysyp młodych programistów 😉

Zwieńczeniem obu wydarzeń było losowanie nagród cieszących się dużą popularnością wśród pasjonatów informatyki czyli: głośników bluetooth i powerbanków 🙂  Mijający tydzień jest początkiem obiecującej współpracy. Z niecierpliwością czekamy na następne eventy.

 

* Informacje dotyczące tegorocznego programu stażowego pojawią się na stronie http://www.starter.asseco.com na początku marca.

Return to top of page