W dzień dziecka – 1 czerwca – w Kampusie Warta Politechniki Poznańskiej zorganizowaliśmy grę miejską Looking 4 QR code.

Drużyny oraz nasi Partnerzy 3P – Karol i Paulina – zjawili się punktualnie o godzinie 18:00 przed Centrum Wykładowym, które było pozycją startową całej zabawy. Grę rozpoczęliśmy od przypomnienia zasad, rozwiania wszelkich wątpliwości i losowaniu 4 tras – po jednej dla każdej drużyny. Bazowały one na 10 różnych zagadkach: szyfr czekoladka, szyfr cezara, krzyżówka dotycząca informatyki i firmy, szyfr komórkowy, graf, wykreślanka, szyfr matematyczny, kod binarny, alfabet Morse’a oraz kilka innych harcerskich szyfrów. Trasy zostały przygotowane w ten sposób, aby dystans od startu do mety był jednakowy dla każdej z drużyn. Jedna z nich składała się ze studentów z innych uczelni, jednak mimo wszystko z ogromną determinacją przystąpiła do rywalizacji.

Pogoda na szczęście nam sprzyjała, plakaty z naklejonymi QR kodami nie zostały zmyte przez deszcz, a uczestnicy zabawy poruszali się w przyjemnym słońcu. Pierwsza drużyna pojawiła się na mecie po 38 minutach i 35 sekundach zmagań, druga przybyła na miejsce niespełna minutę później, bo pokonanie trasy zajęło im 39 minut i 11 sekund. Trzecia z drużyn pojawiła się po niecałych 48 minutach, a ostatnia z nich po 55 minutach i 17 sekundach. Członkowie drużyn byli zmęczeni i zadowoleni, a to za sprawą serca jakie włożyli w rywalizację. Drużyny bowiem biegały od jednej zagadki do drugiej. Po zakończonej zabawie udaliśmy się wspólnie do biura Rady Kół Naukowych w celu nagrodzenia uczestników, tam nastąpiła mała integracja, ponieważ wszyscy uczestnicy rozmawiali, pili energetyki z paczek Asseco i odpoczywali. 

Zagadki były odpowiednio dobrane poziomem skomplikowania oraz okraszone ciekawymi informacjami, wskazówkami i nawiązaniami. Uczestnicy sugerowali chęć udziału w kolejnej zabawie w stylu Looking 4 QR code. Dobrze się bawili i proponowali rozszerzenie zabawy poza kampus Politechniki Poznańskiej. Jedna z uczestniczek zainteresowała się programem partnerskim i ma zamiar złożyć aplikację, do której zachęcamy i Was! 

 

Leave a comment